En İyi Kask Markaları 2024 & Sağlamlık İncelemesi

Kask, motor veya benzeri cihazları kullanırken güvenlik amacıyla kullanılan bir ekipmandır. Trafikte kullanımı güvenlik için zorunlu olan bu ekipmanın marka ve model bazında çeşitliliği oldukça fazladır. Olası kaza durumlarında kafayı koruyarak hayati bir önem arz eder.

En Sağlam Kask Markaları

En sağlam kask markaları yabancı ve yerli menşeili olabilir. Sektörde belirli markalar öncü niteliğinde olup global ölçekli hizmet verir. Bu markalar herkes tarafından bilinen en iyi markalardır. Güçlü ve kaliteli malzeme yapısına, tasarıma sahip kask alternatifleri üretirler. En sağlam ve güçlü kaskları üreten bazı markalar ise şunlardır;

  • Nolan Kask Markası
  • HJC Kask Markası
  • Shoei Kask Markası
  • Caberg Kask Markası
  • Scorpion Kask Markası

Yukarıda belirtilen kask markaları ülkemizde ve dünyada hizmet verir. Köklü olan bu firmalar herkes tarafından bilinen ve tercih edilen isimlerdir.

Arai Kask

Arai markası kask konusunda global ölçekli hizmet veren popüler firmalardan biridir.  1937 yılında Hirotake Arai isimli girişimci tarafından Japonya’da kurulmuştur. Dünya çağında bilinen en köklü markalardan biridir. Sunduğu kask modeller her zevke hitap ederken aynı zamanda ultra güvenilir koruma sağlayacak özelliklere sahiptir. Sertifikalı ve onaylanmış kask modellerini markada bulabilirsiniz.

Airoh Kask

Airoh İtalya menşeli bir kask markasıdır. Kaliteli ürünleri ile dikkat çeken marka güvenliği, stili ve kaliteyi ön planda tutar. Sertifikalı ve kaliteli ürün seçenekleri kullanıcıların motosiklet kullanırken güvende kalmasına yardımcı olur. Optimum koruma sağlayan modeller kafatasına uygun ölçülerde sunulur.

AGV Kask

AGV İtalyan menşeli kask markası olarak 1947 yılındaGino Amisano tarafından kurulmuştur. Marka sadece kask değil motosiklet ile ilgili gerek duyulan kıyafet başta olmak üzere tüm ekipman ve aksesuarları üreterek sunar. Global ölçekli satış yapan marka sektörde öncü isimlerden biridir.

Bell Kask

Bell markası ABD menşeilidir. Dünya çapında kask üretimi yaparak satışa sunar. Genel olarak ekonomik fiyatlı kaliteli fiyat performans ürünleri üretir. Motosiklet kullanıcıları tarafından güvenli ve kaliteli bulunan bir marka olarak sıkça tercih edilir.

Türkiye ve dünya çapında bilinen en iyi kask markaları yukarıdakilerden oluşur. Bu markaların her biri farklı özellik ve tasarımlara sahip ürün seçenekleri sunar.

Kaskta en iyi marka hangisi?

Kask marka ve modelleri için birden fazla alternatif mevcuttur. Ülkemizde en çok tercih edilen başlıca kask markaları ise Arai, Airoh, AGV, Bell, Nolan, HJC, Shoei, Caberg ve Scorpion markalarıdır. Bu markalar yüksek dayanıklılık gösteren en kaliteli modelleri sunar. Motorcular için güvenli kullanım ve ultra koruma sağlayan tasarımları ile dikkat çeken ürünlere yer verirler.

LS2 kask güvenilir mi?

LS2 kasklar en güvenli kullanım deneyimini vadeder. Yüksek güvenlikli özellikleri ve konforlu kullanım deneyimi sunmaları dikkat çeker. Mevsim fark etmeksizin her türlü yol ve hava koşulunda kullanıma uygun olup sizi koruma niteliği taşır. Güçlü ve dinamik malzeme yapısına sahip oldukları için üstün koruma konforu vadederler.

En sağlam kask malzemesi nedir?

Motor kasklarının malzeme yapısı güvenlik ve koruma sağlaması açısından önemlidir. En iyi korumayı sağlayan kasklarda kullanılan malzemeler fiberglass ve karbon bileşenler olarak bilinir. Birinci sınıf kask kategorisinde bu malzemeden üretilen seçenekler yer alır. İkincil statüde kaliteli olarak bilinen kasklar ise termoplastik ve polikarbon bileşiklerden elde edilen ürünlerdir.

Kask kalitesi nasıl anlaşılır?

Kaliteli ve doğru kask seçiminin bazı kriterleri mevcuttur. Satın alacağınız kaskın DOT, ECE, SNELL ve SHARP gibi dünyanın önde gelen kuruluşları tarafından güvenlik sertifikasına tabii tutulduğunu teyit etmeniz gerekir. Eğer bu kuruluşlar tarafından sertifikalandırma yapıldıysa bu kaskın kalite standartlarına uygun olduğunu ifade eder.

ivof.com
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare