OSB Fiyatları

OSB Fiyatları, Türkiye genelindeki yapı marketlerden ve online platformlardan alınan ortalama fiyatlardır. Daha küçük boyutlu OSB levhalar veya farklı markaların ürünleri daha uygun fiyatlı olabilir.

Filtrele

2 sonuç listeleniyor

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Karşılaştır
- 8%
11 Mm OSB Levha

11 Mm OSB Levha 61×244 Cm

Orijinal fiyat: ₺490,00.Şu andaki fiyat: ₺450,00.
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Karşılaştır
- 17%
11 Mm OSB Levha

OSB 11 mm 122×244 Fiyatı

Orijinal fiyat: ₺1.199,00.Şu andaki fiyat: ₺999,00.

OSB (Oriented Strand Board), Türkçe adıyla “yönlendirilmiş yonga levha”, ahşap şeritlerinin yüksek basınç ve sıcaklık altında, reçine ile birleştirilerek oluşturulduğu bir yapı malzemesidir. Bu şeritler, levhanın dış yüzeylerinde uzunlamasına, iç yüzeylerinde ise enine olarak yönlendirilerek levhanın dayanıklılığını arttırır.

OSB Levha Nerede Kullanılır?

OSB levhalar, çok yönlü kullanımları sayesinde inşaat sektöründe yaygın olarak tercih edilir. Başlıca kullanım alanları:

  • Çatı Kaplaması: OSB levhalar, çatı kaplamalarında sağlam bir zemin oluşturur ve su yalıtımı için uygun bir yüzey sağlar.
  • Duvar Kaplaması: İç ve dış duvar kaplamalarında, ısı ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılır.
  • Döşeme: Zemin döşemelerinde, özellikle ahşap veya laminant parke altına sağlam bir taban oluşturmak için tercih edilir.
  • Ambalaj: OSB levhalar, dayanıklılığı sayesinde ambalaj sektöründe de kullanılır.
  • Mobilya: Bazı mobilya türlerinde, özellikle de ekonomik ve dayanıklı olması gerekenlerde OSB levha kullanılabilir.

OSB Levha Nasıl Kullanılır?

OSB levhalar, diğer ahşap malzemeler gibi kesilebilir, delinebilir ve vidalanabilir. Ancak, OSB levhaların kenarları sudan etkilenebileceği için, kesilen kenarların boyanması veya su yalıtım bandı ile kaplanması önerilir.

OSB Levha Fiyatları

OSB levha fiyatları, levhanın kalınlığına, markasına ve satın aldığınız yere göre değişiklik gösterir. Ancak genel olarak aşağıdaki fiyat aralıklarını görebilirsiniz:

  • 11 mm OSB: 400 TL – 430 TL
  • 15 mm OSB: 545 TL – 585 TL
  • 18 mm OSB: 654 TL – 703 TL

Bu fiyatlar, Türkiye genelindeki yapı marketlerden ve online platformlardan alınan ortalama fiyatlardır. Daha küçük boyutlu OSB levhalar veya farklı markaların ürünleri daha uygun fiyatlı olabilir.

ivof.com
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare